Prečo práve výrobky z minerálnej vlny?
Pretože práve minerálna vlna zabezpečuje nízku tepelnú vodivosť, minimálny difúzny odpor dosiek z minerálnej plsti, ktoré umožňujú znižovať tepelné straty a zároveň nebránia prechodu vodnej pary z interiéru do exteriéru. Vďaka tomu nedochádza ku kondenzácii vodných pár, či vlhnutiu vo vnútri steny ba ani na jej vonkajšom povrchu a predchádza následnému výskytu plesní.
Minerálna vlna Rockwool
je tvorená nespočetnými množstvami jemných čadičových vlákien a malých dutiniek, v ktorých je uzatvorený vzduch. Práve tento vzduch bez pohybu je ideálnym izolantom.
Kamenná vlna Rockwool
sa z veľkej časti skladá z anorganických vlákien, ktoré vznikajú tavením vyvretých vulkanyckých hornín, ktoré majú veľmi veľkú odolnosť voči vysokým teplotám. Vlákna sú pospájané nízkym množstvom organického spojiva. Hydraulický olej zabezpečuje vodoodpudivosť materiálu.
Minerálna vlna Nobasil
sa skladá z veľkej časti z kremenného piesku teda sklenej vaty a z efuzívnej horniny - kamennej vlny. Dodávajú sa v pásoch, doskách alebo voľne.
Minerálna vlna Nobasil
je nehorľavá a zabraňuj prenikaniu vonkajšieho hluku do interiéru. Vyznačuje sa výbornými vlastnosťami a to tepelnoizolačnou schopnosťou, paropriepustnosťou, požiaruvzdornosťou, dlhou životnosťou, chemickou a biologickou odolnosťou, nízkou tepelnou rozťažnosťou a pokiaľ je hydrofobizovaná aj vodoodpudivosťou.
Sklenená aj kamenná
vlna zachytávajú vzduch v medzerách, čím sa znižuje tepelná vodivosť z jedného povrchu na druhý. Veľmi ľahko sa inštalujú do stien a podkroví.
Čo sa týka hmotnosti, tak
sklenená vlna
je efektívnejším izolačným materiálom.
Polystyrén:
Polystyrén predstavuje jednu z možností zateplenia práve Vášho domu. Má výborné tepelnoizolačné vlastnosti, ktoré sú dané práve jeho jemnou bunečnou štruktúrou skladajúcou sa z veľkého počtu uzavretých buniek tvaru mnohostenu obsahujúcich vzduch. Tento druh izolácie je určený pre trvalé aplikácie s teplotami do 80°C. Táto odolnosť vyhovuje všetkým nárokom bežných stavebných konštrukcií. Pri zmene teploty cca o 17°C dôjde k vratnej zmene rozmerov o 1 mm na meter dĺžky. Na tepelnú rozťažnosť je treba brať zreteľ predovšetkým pri kotvení väčších súvislých plôch. Päťdesiat rokov dlhodobého používania penového polystyrénu dokázalo, že pri správnej aplikácii jeho vlastnosti zostávajú nezmenené. Penový polystyrén nevytvára živnú pôdu pre mikroorganizmy, nehnije, neplesnivie ba dokonca mu neškodí ani pôdna baktéria. Minimálna hmotnosť polystyrénu zabezpečuje nízku námahu pri transporte či samotnej manipulácii a znižuje zaťaženie nosnej konštrukcie. Je ľahko kombinovateľný so všetkými stavebnými materiálmi ako je cement, sadra alebo betón. Polystyrén patrí medzi izolačné materiály s minimálnou nasiakavosťou čo je veľmi cenné predovšetkým pri aplikácii tepelných izolácií za zhoršených klimatických podmienok. Je veľmi dobrým zvukový izolantom a patrí k materiálom so strednou priepustnosťou vodných pár, čo je prínosné hlavne pri nevetraných stenách(konštrukciách). Umožňuje vytvorenie a riešenie aj náročných stavebných detailov je ľahko údržbový a opraviteľný. Polystyrén aj pri vynikajúcich vlastnostiach, zostáva cenovo výhodný. Je to zapríčinené predovšetkým nízkou energetickou náročnosťou pri výrobe a používaní moderných technológií.